Több mint kétszer annyi letelepedési kötvényt vásároltak áprilisban, mint az előző hónapban - írta a Magyar Nemzet.
Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. adatai alapján az olcsóbb, 250 ezer eurós kötvényből öt, míg a 300 ezer eurósból 62 fogyott. A magasabb névértékű kötvények január elsejétől léptek érvénybe.
Így a hónapban 1,25 millió, illwetve 18,6 millió euró kölcsön érkezett így be.
Márciusban 31-en vásároltak ilyen papírt, a csökkenésben szerepet játszhatott a kötvények árának emelkedése is.
A Magyar Nemzet szerint ezzel visszaáll a korábbi hónapok trendje, hiszen januárban 75, februárban 68 kötvényt értékesítettek.



