Felavatták Schwajda György szobrát a Nemzeti előtt

„A nemzeti színház sokkal több, mint egy épület, amelyben darabokat játszunk”

Kultúra
  • 2015.04.29. - 11:13

„A szolgálat, amelyet Magyarországért, a magyar kultúráért végeznek, ritkán szerez barátokat, annál gyakrabban ellenségeket” – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök Schwajda György, az új Nemzeti Színház első igazgatójának állított szobor avatóünnepségén tegnap. Az eseményen beszédet mondott Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója és Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze és a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-, Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színművésznő, érdemes és kiváló művész is.

schwajda szobor
A több mint két méter magas szobor avatásán jelen volt Schwajda György családja, a szobrot elkészítő Varga Imre Kossuth-díjas szobrászművész, Hoppál Péter, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős államtitkára, Prőhle Gergely helyettes államtitkár, Bácskai János IX. kerületi polgármester, a Nemzeti Színház társulatának több tagja, valamint Balázs Péter, a szolnoki Szigligeti Színház igazgatója is.

Reklám