„A szolgálat, amelyet Magyarországért, a magyar kultúráért végeznek, ritkán szerez barátokat, annál gyakrabban ellenségeket” – fogalmazott Orbán Viktor miniszterelnök Schwajda György, az új Nemzeti Színház első igazgatójának állított szobor avatóünnepségén tegnap. Az eseményen beszédet mondott Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház főigazgatója és Törőcsik Mari, a Nemzet Színésze és a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-, Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színművésznő, érdemes és kiváló művész is.




