Izlandi természetvédők haragját és a hatóságok fellépését vonta magára egy dán installációművész azzal, hogy rózsaszínűvé változtatott egy izlandi gejzírt. Marco Evaristtit jól ismerik természet- és környezetvédői körökben: korábban már vérvörösre színezett egy vízesést, rózsaszínű bárányokkal "ajándékozta" meg a Szaharát és arra bíztatta kiállításának vendégeit, hogy aranyhalakat turmixoljanak össze.




