Visszaszóltak Csányinak a takarékok

Gazdaság
  • 2015.04.21. - 16:46

Az OTP elnökének, Csányi Sándornak állításaival ellentétben az állami tulajdonban lévő Szövetkezeti Hitelintézetek Integrációs Szervezete (SZHISZ) nem fizetett hozamot tagjai számára a neki juttatott 136 milliárdos összeg után, és ilyen a 2015-ös üzleti tervében sem szerepel – így reagált közleményében az SZHISZ Csányi Sándor szavaira.

Az Integrációs Szervezet kizárólag a tagintézmények befizetéseinek arányában fizethetne hozamot, így a kifizetett hozam csaknem száz százaléka az állam vagyonát gyarapítaná (az SZHISZ vagyonának 99,75 százalékát a Magyar Fejlesztési Bankon keresztül az állam bocsátotta a szervezet rendelkezésére). Az SZHISZ-ben elhelyezett összeg és hozamai tehát az integrációs szervezetben maradnak, és szavatoló tőkeként szolgálnak a takarékszövetkezeti garanciaközösség működtetéséhez, a takarékszövetkezetek tőkemegfelelésének biztosításához. A szövetkezeti hitelintézetek ugyanolyan tagjai és befizetői az Országos Betétbiztosítási Alapnak, mint bármely más pénzintézet, ezért az ő betéteseiket is megillette az OBA kártalanítása. A betétbiztosítási alap feltöltése pedig ugyanúgy sújtja a takarékszövetkezeteket, mint az OTP Bankot – emelte ki az SZHISZ.

Reklám