Levélben fordult Varga Mihály nemzetgazdasági miniszterhez a Balatoni Szövetség (BSZ), amelyben azt kéri, hogy a kiemelt üdülőkörzet május elejétől szeptember végéig mentességet kaphasson a kereskedelmi vállalkozások, üzletek vasárnapi kötelező zárva tartása alól – közölte Balassa Balázs szigligeti polgármester a távirati irodával.
A BSZ rámutatott, habár kinyithatnak a kétszáz négyzetméternél kisebb üzletek, sok esetben megoldhatatlan, hogy az év majdnem mindegyik vasárnapján a tulajdonos vagy annak családtagja dolgozzon. A szövetség szerint meg kellene vizsgálni, hogyan terjeszthető ki az ez alóli a mentesség az alkalmazottakat foglalkoztató balatoni üzletekre. Azt is figyelembe kell venni, hogy az üdülőrégióba érkező turisták számára nincs különbség a hétköznap vagy a hétvége között.