Strasbourghoz fordul az OTP Bank

A szabályozás nem készteti mérlegelésre az ügyfeleket – állítja Csányi Sándor

Gazdaság
  • 2015.04.18. - 16:51

Igazságtalannak és érthetetlennek tartja Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója a devizahiteles törvényt, ezért annak ügyében Strasbourghoz fordul.

Reméli, hogy az Alkotmánybíróság elutasítja majd azt az új törvényt, amely a tisztességes piaci szereplőkkel fizettetné ki a Quaestor ügyfeleinek kárát - közölte Csányi Sándor. Az MTI tájékoztatása szerint az elnök-vezérigazgató úgy látja, az ad okot reményre, hogy a Quaestor-törvény nem egységesen kezeli a brókercégek károsultjait. Kiemelte: egyelőre nem látni azt a jogszabályt, amely a többletbefizetésnek a bankadóból történő leírását lehetővé teszi, az OTP Banknak a Quaestor-ügy miatt hozzávetőleg 57 milliárd forintot kellene befizetnie. Bejelentette azt is, a devizahiteles törvény ügyében pedig Strasbourghoz fordulnak. Hangsúlyozta, a most választott megoldás nem segíti elő, hogy az ügyfelek ráébredjenek, döntést kell hozniuk, mi­előtt terméket és szolgáltatókat választanak a pénzügyi intézmények közül. Az Országos Betétbiztosítási Alap és a Befektetővédelmi Alap összevonása Csányi szerint nehézkes, mert két teljesen különbözően működő szervezetről van szó, ezért nem támogatja. „Nem tartom jó döntésnek, hogy az uniós pénzeket olyan ember kezeli, aki saját kisvárosának pénzügyeit sem tudta rendbe tenni” – utalt Lázár Jánosra Csányi, aki szerint a Miniszterelnökség helyett a fejlesztési minisztériumban jobb helye lenne az uniós források elosztásának. A közgyűlés megszavazta az OTP-részvények után fizetendő osztalékot, ami papíronként 147 forint lesz. Összesen 40,6 milliárd forintot fizet ki a csoport, amely 102,258 milliárd forint veszteséggel zárt 2014-ben.

Reklám