Tíz másodperc alatt tölti fel telepeit egy kínai elektromos autóbusz

Gazdaság
  • 2015.04.16. - 09:28

Telepeit tíz másodperc alatt teljesen feltöltő elektromos autóbuszt mutatott be a kínai Zhuzhou Electric Locomotive vállalat, a nagysebességű vasúti szerelvényeket gyártó CSR leányvállalata - közölte a kínai Hszinhua hírügynökség.

Az autóbusz az utasok fel- és leszállása közben, a megállókban tölti fel telepeit és minden egyes feltöltéssel legalább öt kilométert képes megtenni. A technológia a hagyományos elektromos járművekben alkalmazottnál 30-50 százalékkal hatékonyabb energiafelhasználást ígér. Az áramtároló telepek (kondenzátorok) élettartama szélsőséges környezeti viszonyok mellett is 12 év.

A gyártó tájékoztatása szerint eddig 1200 buszt rendeltek tőle.

Reklám