Avicii, Limp Bizkit, Hollywood Undead - ezekkel az újabb fellépőkkel bővül a Sziget Fesztivál idei kínálata. A szervezők arra is figyelmeztetnek, hogy április végéig kaphatóak a kedvezményes árú jegyek.
Lélegzetelállító bulinak ígérkezik Avicii nagyszínpados produkciója: a svéd szupersztár generációjának legmenőbb electro house előadója, a komoly tradíciókkal rendelkező svéd elektronikus zenei iskola house tagozatának legtehetségesebb növendéke, aki huszonévesen már az utóbbi idők legnépszerűbb és legtöbbet játszott partihimnuszait jegyzi. Többször jelölték Grammy-re, elnyerte a Billboard, a Teen Choice és az MTV Europe több díját is.
Fred Durst és stílusteremtő zenekara, a Limp Bizkit ugyan már a 2000-es évek elején berobbant a köztudatba, de az egyik legsikeresebb újhullámos metál zenekar egy ideig szüneteltette tevékenységét. Idén megjelenő, Stampede of the Disco Elephants című hetedik nagylemezük dalai hallhatóak lesznek a Szigeten is.
Jubileumot, egy évtizedes fennállását ünnepli idén a Los Angeles-i Hollywood Undead, idén márciusban megjelent Day of the Dead című lemezük egyike volt a leginkább várt rockalbumoknak az idén. Aki élő fellépésükre kíváncsi, látogasson ki a Szigetre, augusztusban.
A szervezők elmondták: a Hajógyári szigetre érkezik a pandamaszkos német rapper, Cro, illetve a The Gaslight Anthem, Brian Fallon zenekara is, akik két évvel ezelőtt lemondták fellépésüket, de az idén, azt ígérik, mindent bepótolnak.
S hogy az elektronika kedvelőinek is jusson az új nevekből, a szervezők közölték, hogy érkezik a brazil drum&bass dj, illetve a brit MC párosa, a Dj Marky & Stamina MC.



