Rendőrroham egy felvidéki roma telep ellen

Krónika
  • 2015.04.07. - 15:22

Tizenöt embert szállítottak kórházba csütörtökön a kelet-szlovákiai Michalovce (Nagymihály) körzetben fekvő Vrbnica (Füzesér) településről, miután a roma telepet megrohamozták a rendőrök, és az ott élőket válogatás nélkül összeverték.

A polgármester a felvidéki sajtónak arról számolt be, hogy az egyenruhások mindenkit bántalmaztak, aki az útjukba került, az azonban nem világos, hogy eredetileg milyen ügyben akartak intézkedni. A település vezetője megpróbált a hatóságtól magyarázatot kérni a történtekre, de – állítása szerint – csak rasszista szitokszavakat kapott válaszul.

A szlovák rendőrség egyik szóvivője tagadta a testület ellen felhozott vádakat, Peter Pollák romaügyi kormánybiztos szombaton azonban úgy nyilatkozott, hogy az ügyészség és a belügyminisztérium is vizsgálatot indít a Vrbnicában történtek miatt.

Szlovákia számos településén kezelik hátrányosan az ott élő romákat, van olyan város, ahol a cigánytelep köré több méter magas, szögesdróttal ellátott betonfalat húztak fel, a helyieket pedig ellenőrzik kilépéskor.
Reklám