Athén a náci megszállásért is pénzt kérne

A német gazdasági miniszter ostobaságnak nevezte a görög követelést

Külföld
  • 2015.04.07. - 19:48

Sigmar Gabriel német gazdasági miniszter kedden ostobaságnak nevezte a görög kormány legújabb követeléseit, amelyek értelmében Berlinnek 278,7 milliárd eurót (nagyjából 83 ezer milliárd forintot) kellene fizetnie Athénnak a második világháborús náci megszállás miatt.

"Őszintén szólva úgy gondolom, hogy ez ostobaság" - mondta a tárcavezető, aki egyben Németország alkancellára is. "Szerintem ez egy milliméterrel sem visz minket előrébb Görögország stabilizálásának kérdéséhez" - tette hozzá.

A 278,7 milliárd eurós jóvátételi igényről Dmitrisz Mardasz görög pénzügyminiszter-helyettes hétfőn beszélt a görög parlament ülésén.

lead ciprasz
Reklám