Még a húsvéti ünnepek előtt megérkezik az áprilisi családi pótlék az érintettekhez a Magyar Államkincstár szándéka szerint. A hivatal a postai kézbesítést már kedden, a banki átutalásokat hétfőn indította el.
Mától változik a családi pótlék és a családtámogatások igénylésének rendje, ezeket a fővárosi és megyei kormányhivataloknál kell benyújtani. Ugyanakkor ha a kormányablakoknál adják le az igénylést, azt továbbítják a hivatalokhoz. Ez jelentős könnyebbséget jelent, ugyanis korábban a Magyar Államkincstárban helyben kellett benyújtani a családi pótlék igénylését.
Szeptember 1-jétől a kormány bevezeti a kötelező óvodai nevelésben való részvételt, ahogyan arról korábban lapunk is beszámolt. A támogatást 2016-tól a kincstár csak akkor utalja ki, ha a gyermek nem halmozott fel húsz napnál több igazolatlan hiányzást. Ellenkező esetben a folyósítást felfüggeszti, de 2015-ben csak jegyzői figyelmeztetés jár az öt napot meghaladó igazolatlan hiányzás miatt.
Országszerte 1,8 millió gyermek után fizetnek a szülőknek családi pótlékot – írja a Pénzcentrum hírportál. Az állami segítség összege a gyermekek számától, a család szerkezetétől és a gyermek egészségi állapotától is függ. Egy gyermek után 12 200 forintot utalnak, a legtöbbet a tartósan beteg gyermeket egyedül nevelő szülők kapják – havonta 25 900 forintot.



