Ünnepség keretében, egyházi méltóságok és vezető politikusok jelenlétében adták át szerdán Miskolcon a megújult Búza-téri görög katolikus székesegyházat.

A kívül és belül egyaránt megújult templom megáldásán a többszáz hívő mellett Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, Kovács Zoltán kormányszóvivő, valamint a helyi társadalom meghatározó alakjai is részt vettek. A gótikus elemekkel tarkított, premodern épületet 1911-ben szentelték fel, értékes, tizenkilenc képből álló ikonosztáza 1918-ban került a falra. A templom a székesegyházi rangot három évvel ezelőtt kapta meg, amikor a város újra görög katolikus püspöki székhelyé vált. A mostani, teljes felújítás során egyebek mellett kicserélték a tetőszerkezetet, korszerűsítették a fűtést, sőt olyan új elemekkel is gazdagodott az épület, mint a keresztelő kápolna, vagy a diakónusi sekrestye, a monumentális ólomüveg ablakokat eltakaró falat pedig lebontották.



