A Kossuth téren kezdődött meg az állami ünnepségsorozat vasárnap reggel, amikor katonai tiszteletadás mellett vonták fel a nemzeti lobogót a Parlament előtt az 1848-49-es forradalom és szabadságharc százhatvanhetedik évfordulója alkalmából. Ezt követően az ünneplők a Múzeumkertbe vonultak, ahol a délelőtt folyamán Orbán Viktor miniszterelnök és Tarlós István főpolgármester mondott ünnepi beszédet.
Nemzeti Lovas Díszegység és a Magyar Honvédség Központi zenekara vezeti a díszmenetet az 1848-49-es forradalom és szabadságharc 167. évfordulója alkalmából rendezett állami ünnepségre - MTI Fotó: Máthé Zoltán
Legyen béke, szabadság és egyetértés!
A Nemzeti Lovas Díszegység és a Magyar Honvédség Központi zenekara vezetésével ünnepi díszmenet vonult a Kossuth térről a Nemzeti Múzeumhoz. A Múzeumkertben fél tizenegykor kezdődött a díszünnepség, amelyen beszédet mondott Orbán Viktor miniszterelnök és Tarlós István.
Legyen béke, szabadság és egyetértés! – kezdte beszédét a magyar miniszterelnök, akit hatalmas ováció fogadott a Múzeumkertben. „Most itt állunk, azon a helyszínen, ahonnan szétsugárzott, szerteáradt a mágikus energia, amely felvillanyozta és nagyszerű nemzetté formálta a magyarokat. Ha van szakrális lépcső a magyar történelemben, ez minden bizonnyal az. Miképpen az is bizonyos, hogy ha van szakrális momentuma, főnixpillanata a magyar lélek újjászületésének, az a pillanat 1848. március 15-e. Szabadság és a nemzet függetlensége. Ez a magyar élet, ez a magyar történelem páros vezércsillaga. Vérvonal, cél, értelem és mérce: az örök zsinórmérték, amellyel a magyarok minden nemzedéke megmérettetik” – emelte ki Orbán Viktor.



