Több a magyar élelmiszer az üzletekben

Gazdaság
  • 2015.03.11. - 16:08

Az elmúlt években folyamatosan nőtt a magyar élelmiszerek iráni kereslet a hazai boltokban: 2010-ben 75 százalék volt a magyar termékek aránya a piacon, ez mostanra nyolcvan százalékra nőtt – mondta tegnap Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter az M1 Ma reggel című műsorában.

Rámutatott: az emberek a forintosítás és a rezsicsökkentés miatt felszabaduló pénzük jelentős részét élelmiszer-vásárlásra költik. A keresletet támogatja, hogy mintegy 3000-3500 védjeggyel ellátott magyar termék van, és több kampányt is indítottak például a kézműves és a minőségi élelmiszerek, a hungarikumok bemutatására. Idetartozik, hogy az idén is elrendelte a tavaszi élelmiszerlánc-ellenőrzést Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár. A tavaszi idényhez és a húsvéthoz kapcsolódó termékeket április hatodikáig vizsgálják a szakemberek. Emellett zöldségeket, gyümölcsöket és alkoholos termékeket is ellenőrizhetnek, de az élőállat-szállítást is szigorúbban vizsgálják. A hatóság kiemelt figyelmet fordít arra, hogy a származási hely a vásárlók számára egyértelműen azonosítható legyen. Az élelmiszer-hamisítás ellen írt alá tegnap megállapodást a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal és a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
Reklám