Gyakorlatilag véget ért március 10-én a negyedik ukrajnai mozgósítási hullám első szakasza, mely január óta volt folyamatban. Ezzel párhuzamosan azonban kezdetét vette a második szakasz - jelentette ki Szerhij Halusko védelmi miniszterhelyettes.
„Kezdetét vette a második szakasz, mely az előzőnél kisebb mértékű lesz. A tervek szerint 20 ezer személyt fognak mozgósítani. Ez a szakasz specializáltabb lesz. A jelenlegi szakaszban a haditengerészetnél szolgálók és katonai rendészek is behívókat fognak kapni” – jegyezte meg.
Halusko kiemelte, hogy ez a szakasz sokkal specializáltabb lesz, és inkább az önkénteseken fog alapulni.



