Feloldották a látogatási tilalmat Veszprémben és Törökbálinton is

Az influenzajárvány mérséklődése miatt nyitották meg újra a kapukat

Krónika
  • 2015.03.09. - 11:29

Hétfőtől újra fogad látogatókat a törökbálinti tüdőgyógyintézet, miután a kórház vezetése feloldotta az influenzajárvány miatt korábban elrendelt tilalmat - közölte az intézmény titkársága az MTI-vel. Keddtől a veszprémi kórház is újra látogatható.

Március első napjaiban még teljes volt a tilalom, s folyamatosan érkeztek új betegek. Akkor azt az információt közölte a törökbálinti tüdőgyógyintézet, hogy csak a járvány mérséklődése esetén nyitják meg a kapukat a látogatók előtt.

Pest megye nagyobb fekvőbeteg-ellátó intézményei közül változatlanul részleges látogatási tilalom van érvényben a kistarcsai Flór Ferenc Kórházban. A főigazgatói titkárság korábbi tájékoztatása szerint a tilalom a csecsemő- és gyermekosztályt, a szülészetet, az újszülöttrészleget, az intenzív osztályokat, az onkológiát és az őrzőket érinti.
Nem enyhítettek a ceglédi Toldy Ferenc Kórház és Rendelőintézetben február 5-én elrendelt részleges tilalmon, a váci Jávorszky Ödön Kórházban pedig változatlanul valamennyi osztály zárva van a betegek hozzátartozói előtt - közölték az érintett intézmények. 


Kedden feloldják a korábban elrendelt látogatási tilalmat a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórházban - tájékoztatta az intézmény főigazgató főorvosa hétfőn az MTI-t.

Rácz Jenő közölte, hogy az Állami Népegészségügyi és Tisztiorvosi Szolgálat (ÁNTSZ) adatai szerint a kistérségben csökken az influenzaszerű megbetegedések száma, ezért kedden reggel nyolc órakor megszűnik a látogatási tilalom a kórházban.


Reklám