Új kiállítások a Néprajzi Múzeumban

A múzeum gyűjteménye több ezer tárggyal gyarapodott

Kultúra
  • 2015.03.05. - 16:42

Tíz kiállítás szerepel a Néprajzi Múzeum idei programkínálatában. Közülük kettő – az Új szerzemények 2013–2014 és az Új épület, megújuló múzeum című tárlat – tegnap, a Néprajzi Múzeum napján nyílt meg.  

Kemecsi Lajos főigazgató a megnyitón elmondta: kettős feladatot kell ellátni, az intézményi megújulás folyamatának megvalósítása mellett a látogatók számát és érdeklődését is fenn kell tartani. A múzeum gyűjteménye 2013–2014-ben 2164 tárggyal és több ezer fotóval gyarapodott, megvásároltak egy türelemüveg-gyűjteményt és egy egyedülálló ausztrál tárgyegyüttest is, valamint hozzájutottak egy fontos ormánsági hagyatékhoz, Sárosi Bálint hangszergyűjteményéhez, Halmos István hangszereihez és zenei jegyzeteihez.

Reklám