Orbán Viktor miniszterelnök szerdán fogadta a Buda-Cash-botrányban károsult 67 önkormányzat vezetőjét. Megállapodás született arról, hogy a kormány közel 245 millió forint rendkívüli támogatásban részesíti a pénzügyi vészhelyzetbe került önkormányzatokat - tájékoztatta Havasi Bertalan, a Miniszterelnöki Sajtóiroda vezetője az MTI-t.

A kormány a teljes feltárásban érdekelt, mert világos választ kell kapnia mindenkinek: hol a pénz? - közölte Havasi Bertalan, hozzátéve: a kormány álláspontja szerint konzultálni kell a Bankszövetséggel és a Magyar Nemzeti Bankkal, hogy milyen lépések szükségesek a pénzügyi ellenőrzés javításának tekintetében.



