Fő célunk, hogy a magyar gyerekkönyvek visszakerüljenek a nemzetközi vérkeringésbe – mondta lapunknak Jeney Zoltán, a frissen létrejött Magyar Gyerekkönyv-fórum elnökhelyettese. A szervezet múlt heti alakuló ülése a Petőfi Irodalmi Múzeum dísztermében rég látott seregszemle volt: a szakmai fórumhoz száztíz alapító tag, tizenkét gyerekkönyvkiadó és két társadalmi szervezet csatlakozott.



