A magyar-amerikai hadgyakorlat erősíti a honvédséget és Magyarország biztonságát is megszilárdítja - jelentette ki Hende Csaba honvédelmi miniszter.

Benkő Tibor vezérkari főnök arról beszélt, hogy a vasárnap kezdődött és március 3-áig tartó gyakorlat célja az, hogy a 750 magyar és amerikai katonából álló harcoló, harctámogató és harci kiszolgáló erők közösen készüljenek fel a légideszant műveletek tervezési, szervezési és vezetési feladataira.



