Jelentős mennyiségű kábítószert termesztett és kereskedett azzal, emellett lopott is az az érdi férfi, akinek pénteken kezdődött, és nem jogerős ítélettel zárult a büntetőpere a Budapest Környéki Törvényszéken.
A bíróság Surdy Miklós vezette büntetőtanács öt év fegyházbüntetéssel, és hasonló időtartamú közügyektől eltiltással sújtotta D. N. R. Gy-t. A több mint hatvan éves egykori autószerelő a házánál lévő műhelyében kezdett marihuánát termeszteni 2013 nyarán, a növényeket, illetve az azok gondozásához szükséges ismereteket, technikai berendezéseket két magyar, és egy vietnami férfitól szerezte be. A körülbelül heti háromszáz grammnyi termést a vádlott szüretelte le, majd azt kiporciózva adta át társainak, akiktől ezért havonta nagyjából háromszázezer forintot kapott.
A rendőrségi rajtaütéskor a nyomozók több mint kilencszáz tő kannabiszt, illetve már elszáradt, valamint feldolgozott növényi részeket találtak az érdi műhelyben.
A lopás azért került be a vádpontok közé, mert a férfi a marihuána termesztéséhez szükséges hőmérsékletet, páratartalmat, megvilágítást úgy biztosította, hogy szabálytalanul megcsapolta a házához bevezetett villany, illetve gázvezetéket, ezzel több százezer forintos kárt okozott a szolgáltatóknak.
A vádlott és védője tudomásul vették a Budapest Környéki Törvényszék pénteki ítéletét, az ügyész azonban súlyosításért fellebbezett.



