A vásárlás nem szűnik meg, csak átalakul

Élénkebb gazdaságot hoz a vasárnapi pihenőnap

Gazdaság
  • 2015.02.16. - 15:26

Több szabadidőt és a gazdaság felélénkülését hozzák márciustól a szabad vasárnapok – áll a Fidesz közleményében, amelyben a nagyobbik kormánypárt Tóbiás József, az MSZP elnök-frakcióvezetőjének tegnapi nyilatkozatára reagált.

A politikus egy CBA-üzlet előtt tartott sajtótájékoztatón azt mondta, hogy boltok vasárnapi zárva tartása „a választás szabadságába történő súlyos beavatkozás”. Tóbiás szerint ezért a választási törvény megváltoztatásával lehetővé kellene tenni, hogy az ügyben az emberek dönthessenek. Az MSZP tegnap 164 helyszínen kérte ki a lakosság véleményét, az eredményről ma számolnak be Orbán Viktor miniszterelnöknek a T. Házban.

A kormánypárt szerint viszont a rendelkezés pihenőnapot biztosít a kiskereskedelemben dolgozóknak, külföldi tapasztalatok alapján pedig a vásárlás nem szűnik meg, csak átalakul. A kisméretű családi boltokban, vásárokon, piacokon, turisztikailag forgalmas helyszíneken továbbra is lehet vásárolni, a kormány ezzel is segíti a hazai kis- és középvállalkozások versenyképességét – közölte a Fidesz.

Idetartozik, hogy a Tesco áruházlánc világszerte mintegy tízezer munkahelyet szüntet meg a közlejövőben, mert negyvenhárom veszteséges boltját kényszerül bezárni – írta a The Sunday Times brit napilap.

Reklám