A vártnál is több európai uniós pénz érkezhet

Krónika
  • 2015.02.10. - 16:11

Rekordmagas, nyolcezerötszázmil­­­liárd forintos uniós pénzfelhasználással zárulhat a 2007–2013-as európai uniós költségvetési ciklus.

Csepreghy Nándor 20150210
Csepreghy Nándor (Fotó: Kövesdi Andrea)

Magyarországra eddig hétezermilliárd forint érkezett, az év végéig azonban további ezerötszázmilliárd forintot kapunk – jelentette be tegnap Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség fejlesztéspolitikai kommunikációért felelős helyettes államtitkára. Hangsúlyozta: a kormány álláspontja szerint az intézményrendszer átalakítása nélkül Magyarország nem tudott volna rekordot elérni az uniós forrás felhasználásában. Tavaly a pályázóbarát intézményrendszerben 1863 milliárd forintot fizettek ki.

A helyettes államtitkár emlékeztetett, az idei esztendő sok kihívást tartogat Magyarország számára, mivel ez az utolsó év, amikor még pénzt lehet lehívni a 2007–2013-as ciklusból, azonban már tömegével megjelentek a 2014 és 2020 közötti pályázati ciklus kiírásai. A kormány döntött arról is, hogy március végéig le kell zárni a tartaléklistákat, az érintett minisztériumoknak felül kell bírálniuk ezeket, és végleg dönteni a támogatásról vagy elutasításról. A meglévő szerződések jogorvoslati ügyeit a Miniszterelnökségnek április 15-ig le kell zárnia, emellett új közbeszerzés csak azokban az esetekben indítható, ha építési beruházás esetében garantált a november 30-i befejezés. A kormány a nyolcezerkétszázmilliárd forint keretösszeg helyett 9300 mil­liárd forintra vállalt pénzügyi kötelezettséget.

Reklám