Új közlekedési ellenőrzési rendszert tesztel a rendőrség, az első százhatvan változtatható helyű kamerát már kiosztották a megyei kapitányságoknak, további százharminc kamerát pedig az év végéig telepítenek – jelentette be tegnap Jámbor István, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetője.

Mint mondta, a februári tesztüzem idején még nem kell számítaniuk az autósoknak arra, hogy az új berendezéssel mért sebességtúllépés esetén megbírságolják őket, ugyanakkor a régi készülékeket is használja még a hatóság, és az azokkal mért gyorshajtásért büntetnek. A VÉDA nevű rendszer európai uniós finanszírozásból vásárolt, egyenként 5,7 millió forint értékű eszközei a az említett funkciójuk mellett forgalomszámlálásra, rendszámfelismerésre is alkalmasak. Az új kamerákat márciustól használják élesben.



