Új közlekedési ellenőrzési rendszer

Márciustól már élesben használják az utakon a multifunkciós traffipaxokat

Krónika
  • 2015.02.05. - 15:30

Új közlekedési ellenőrzési rendszert tesztel a rendőrség, az első százhatvan változtatható helyű kamerát már kiosztották a megyei kapitányságoknak, további százharminc kamerát pedig az év végéig telepítenek – jelentette be tegnap Jámbor István, az Országos Rendőr-főkapitányság közlekedésrendészeti osztályvezetője.

traffipax 20150205
(Fotó: Kövesdi Andrea)

Mint mondta, a februári tesztüzem idején még nem kell számítaniuk az autósoknak arra, hogy az új berendezéssel mért sebességtúllépés esetén megbírságolják őket, ugyanakkor a régi készülékeket is használja még a hatóság, és az azokkal mért gyorshajtásért büntetnek. A VÉDA nevű rendszer európai uniós finanszírozásból vásárolt, egyenként 5,7 millió forint értékű eszközei a az említett funkciójuk mellett forgalomszámlálásra, rendszámfelismerésre is alkalmasak. Az új kamerákat márciustól használják élesben.

Reklám