A határsértőket - akik érvényes iratok nélkül akartak Ausztriába utazni – délelőtt szállították le a vonatról Győrben. A kétszáznegyvenkilenc koszovói állampolgárt elszállítottak a Győr-Moson-Sopron megyei rendőr-főkapitányságra, itt kell majd nyilatkozniuk arról, hogy kérnek-e menekültstátuszt.

A férfiak, nők és gyerekek mintegy hatvan rendőr felügyelete mellett nyugodtan várakoztak a vasútállomás várótermében. Az intézkedést nehezítette, hogy mindenáron tovább szerettek volna utazni, ezért nem álltak szóba a rendőrökkel. A koszovói konzul tárgyalt velük a helyszínen, majd megkezdték elszállításukat a rendőrök.



