Egyházmegyénként saját rendezvényekkel emlékeztek meg a szerzetesközösségek a megszentelt élet napjáról.
Szent II. János Pál pápa február másodikát 1997-ben nyilvánította a megszentelt élet napjává is Gyertyaszentelő Boldogasszony ünnepét. A megszentelt életet élő emberek az egyházban, az egyház által elfogadott módon önként és szabadon vállalják életállapotképpen a szegénység, a tisztaság, az engedelmesség megtartását.
Különleges ünnep a mai, hiszen Ferenc pápa 2015-re meghirdette a megszentelt élet évét. Tegnapi, Rómában elmondott beszédében a következőképp emlékezett meg erről: „A megszentelt személyek Isten jelei …, melyek egy igazságosabb és testvériesebb társadalom növekedését szolgálják… a megszentelt élet úgy áll előttünk, amilyen az valójában: Isten ajándéka, Isten ajándéka az egyháznak, Isten ajándéka az ő népének.”



