Milliárdos áfát csaltak el az étolajjal

Krónika
  • 2015.01.31. - 15:32

Étolajjal üzletelt az a bűnszervezet, amelynek tizennyolc tagjára a napokban csaptak le a Nemzeti Adó-és Vámhivatal (NAV) nyomozói – közölte tegnap honlapján a hatóság.

A gyanú szerint a társaság tagjai – papíron - az Európai Unió területéről vásároltak étolajat, majd magyar cégekből álló számlaláncokon keresztül futtatták és leszámlázták egy hazai gyártó részére, akihez az áru nem az unióból, hanem Romániából és Bulgáriából érkezett. A gyanúsítottak fiktív tevékenységükkel négymilliárd forintnyi forgalmi adót igényeltek vissza jogosulatlanul. A NAV szakemberei megakadályozták azt is, hogy az egyik terhelt felesége – a náluk tartott házkutatás után – Ausztriába mentse át a gyermekük itthoni bankszámláján lévő 2,8 millió eurót. A családtól összesen 4,6 milliárd forintnyi vagyontárgyat vettek zár alá, az összeg fedezheti a csalásokkal okozott kárt.

Reklám