Magasabb lehet a növekedés Németországban

Gazdaság
  • 2015.01.29. - 16:04

Másfél százalékos lehet 2015-ben a német GDP bővülése, korábban 1,3 százalékos növekedést várt a német gazdasági minisztérium, amely prognózisában közölte azt is, hogy magas foglalkoztatottság és az alacsony olajárak hatására megélénkült lakossági fogyasztás miatt javultak a kilátások.

Sigmar Gabriel gazdasági miniszter szerint visszatértek a növekedési pályára a 2014-es év geopolitikai kockázatai ellenére is. A kormány szerint a minimálbér rendszerének bevezetése és a nyugdíjak növekedése élénkíti a keresletet. A gazdasági tárca 170 ezer új munkahely létrejöttére számít 2015-ben, és arra, hogy a foglalkoztatottak száma elérheti a 42,8 milliót. A belföldi kereslet 1,6, az export 3,6, az import pedig 4,1 százalékkal nőhet.
Reklám