Az amerikai kitiltási ügynek és a washingtoni nyomásgyakorlásnak semmi köze nincs a magyar kormány Oroszországgal és Ukrajnával kapcsolatos politikájához vagy ahhoz, hogy az Egyesült Államok új piacot akar szerezni Európában az amerikai palagáznak – mondta a Magyar Nemzetnek Marc Ellenbogen.
Marc Ellenbogen úgy értesült, hogy amikor annak idején a Gyurcsány- és Bajnai-kormányokat is hasonló korrupciós ügyekről értesítették az amerikaiak, Budapest nem tett semmit azok kivizsgálása érdekében.
A szakértő kifejtette: szerinte azért is romlott meg az amerikai-magyar viszony, mert az amerikaiak sokkal elnézőbbek voltak a szocialista kormányok kihágásaival, törvénysértéseivel szemben.



