Sok fejlesztés kell még ahhoz, hogy az orosz gáz Törökországon keresztül eljuthasson Közép-Európába, és ezekhez a projektekhez az EU pénzügyi támogatására van szükségük az érintett országoknak - mondta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter az M1 Az este című műsorában kedden.
A tárcavezető kifejtette: a közép-európai országoknak egyelőre meg kell várniuk, hogy Oroszország és Törökország megállapodjon a gázszállításról, arról, hogy a Déli Áramlatba szánt gáz valóban Törökországba kerül, felépül-e a görög határ közelében tervezett regionális elosztó központ, és onnantól kezdve a görög-macedón-szerb-magyar együttműködés kérdése, hogy eljut-e Magyarországra, illetve Közép-Európába a gáz.




