Várdai István gordonkaművész lett a pécsi Kodály Központ új rezidense - közölte a Zsolnay Örökségkezelő Nonprofit Kft. (ZSÖK) ügyvezetője csütörtökön a baranyai megyeszékhelyen tartott sajtótájékoztatón.
Márta István felidézte: a ZSÖK 2013-ban indított rezidens programot, hogy fellépési lehetőséget biztosítson a művészeknek, és erőforrásait felhasználva támogassa őket. A rezidensek cserébe egyfajta kulturális nagykövetként részt vesznek a Zsolnay-negyed és a Kodály Központ nemzetközi, illetve hazai népszerűsítésében.
A 30 éves, pécsi születésű, nemzetközi versenyeken kimagasló elismeréseket szerző Várdai István a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen és a bécsi Zeneakadémián tanult, 2010 őszétől Németországban, a Kronberg Akadémián folytatta tanulmányait, 2013-tól pedig a világhírű intézmény oktatójaként is tevékenykedik.



