A méhnyakrák a 45 év alatti magyar nők körében a második leggyakoribb daganatos megbetegedés megelőzésének fontosságára figyelmeztet az Európai Méhnyakrák Megelőzési Hét január 24. és 30. között. Magyarországon évente mintegy ezer-ezerkétszáz méhnyakrákos megbetegedést diagnosztizálnak és mintegy félezer halálesetért felelős a betegség.




