Az MSZP a zuhanó világpiaci árak miatt áprilistól a háztartások átlagfogyasztásának mértékéig 20 százalékos gázár-, valamint 10 százalékos áramdíj- és távhőárcsökkentést javasol. Tóth Bertalan, az ellenzéki párt frakcióvezető-helyettese azt mondta, az olcsó gázból származó hasznot eddig olyan "fideszes oligarchák fölözték le, mint a MET Zrt.-ben érdekelt Garancsi István, Orbán Viktor házi pénztárnoka". A Fidesz szerint a baloldal a magyarokkal fizettette Európa legmagasabb gázárát.




