Hatvanmillió forint különtámogatást kap a Pécsi Nemzeti Színház a kulturális államtitkárság keretéből – jelentette be a kultúráért felelős államtitkár tegnap a baranyai megyeszékhelyen.
A távirati iroda jelentése szerint a politikus azzal indokolta a döntést, hogy a kormányzat többletforrással kívánja elismerni a teátrum elmúlt években elért eredményeit, az ott folyó magas színvonalú munkát. Hangsúlyozta, hogy a pénzt nem más színházaktól vonják el, és a teátrum félmilliárd forintra növelt idei állami támogatása még mindig a legalacsonyabb az öt nemzeti besorolású vidéki színházé közül. Rázga Miklós igazgató pedig arra emlékeztetett, hogy az előző évadban mintegy 120 ezer nézőt fogadtak, kétszer annyit, mint öt évvel ezelőtt. A kihasználtság ezzel együtt 67-ről 92 százalékra, az előadásaik száma 247-ről mintegy 450-re emelkedett. Tájékoztatása szerint népszerűbbek lettek a balett- és operaelőadások is, amelyeket 2010-ben még csak hét-nyolcezren, az előző évadban már húszezren tekintettek meg.