Nem lehet szembeállítani Angela Merkel és Vlagyimir Putyin látogatását, Európa két meghatározó vezetőjének budapesti vizitje Magyarország elismerését jelenti – állítja Szijjártó Péter. A külgazdasági és külügyminiszter a lapunknak adott interjúban beszélt az amerikai–magyar viszonyról éppúgy, mint a nemzetközi kérdések körül kialakult belpolitikai csatározásokról. Szijjártó szerint akik idehaza a keleti nyitás stratégiáját bírálják, azok egyben helytelennek tartanak mindent, amit az általuk pozitív példának állított államok tesznek.




