Az emberi jogok magyarországi helyzetéről tart meghallgatást az Európai Parlament Állampolgári Jogi, Bel- és Igazságügyi Bizottsága (LIBE) csütörtökön Brüsszelben.
Gál Kinga, a LIBE fideszes alelnöke lapunknak elmondta, a néppártiak, köztük ő is, körömszakadtukig küzdöttek azért, hogy a magyar kormány is képviseltethesse magát a meghallgatáson, amelyen támadják. A néppárti EP-képviselő felidézte, hogy a liberálisok és a zöldek a kormányfő tusványosi beszéde és az Ökotárs elleni KEHI-vizsgálat miatt már szeptemberben napirendre akarták venni a magyar helyzetet, ám a plénum végül abban állapodott meg, hogy a LIBE vitatja meg a kérdést. Októberben a szocialisták támogatásával megszerezték a többséget a plenáris vitához, mégsem került le a napirendről a bizottságban. „Jelenleg egész Európa akkora problémákkal szembesül, hogy kisebb gondunk is nagyobb ennél. Mivel a valódi gondokat nem tudják megoldani, olyan álproblémákat rágatnak át újra és újra, amelyeket nem is kell.”



