Rendőrparancsnoki döntés miatt nem indult fegyelmi eljárás a 2006-os események után

„A vezetők nem merték felvállalni az akkori helyzetből fakadó döntéseket”

Krónika
  • 2015.01.13. - 15:41

Hónapokig parancsnoki döntés miatt nem indult fegyelmi eljárás a 2006. őszi rendőri intézkedések miatt - mondta egy tanú a volt rendőri vezetők ellen folyó büntetőperben a Fővárosi Törvényszéken kedden. Az egyik vádpont szerint Dobozi József dandártábornok, a Rendőrségi Biztonsági Szolgálat (Rebisz) vezetője felelős azért, mert nem indultak meg rendőrök ellen a szükséges fegyelmi eljárások a 2006 őszi eseményekkel kapcsolatban. Az eljárás adatai szerint azon rendőrök ellen sem indult fegyelmi eljárás, akiket meggyanúsítottak, de később megszüntették ellenük a büntetőeljárást.

Reklám