A történészek feladata, hogy tárják fel mindazt, amit a második világháborúban harcoló 2. magyar hadseregről tudni lehet, és oszlassák el az elmúlt évtizedek félremagyarázásait – jelentette ki a doni áttörés hetvenkettedik évfordulóján rendezett megemlékezésen Orosz Zoltán vezérkarifőnök-helyettes.

Orosz Zoltán kiemelte: nem igaz, hogy az akkori magyar vezetők „koncként” dobták oda a magyar katonákat, az akkor itthon rendelkezésre álló legjobb fegyverzettel kerültek ki a frontra. A vezérkari főnök helyettese szerint mindenkinek emlékeznie kell azokra, akik megjárták a poklot, amelyet a Don menti harcok jelentettek. Emlékeztetett arra, hogy a 2. magyar hadsereg vesztesége sok ezer családot érintett.



