„Emlékezni kell azokra, akik megjárták a doni poklot”

Főhajtás és évforduló

Belföld
  • 2015.01.13. - 10:02

A történészek feladata, hogy tárják fel mindazt, amit a második világháborúban harcoló 2. magyar hadseregről tudni lehet, és oszlassák el az elmúlt évtizedek félremagyarázásait – jelentette ki a doni áttörés hetvenkettedik évfordulóján rendezett megemlékezésen Orosz Zoltán vezérkarifőnök-helyettes. 

donkanyar576x356
Pantheon a debreceni honvédtemetőben - MTI Fotó: Czeglédi Zsolt

 Orosz Zoltán kiemelte: nem igaz, hogy az akkori magyar vezetők „koncként” dobták oda a magyar katonákat, az akkor itthon rendelkezésre álló legjobb fegyverzettel kerültek ki a frontra. A vezérkari főnök helyettese szerint mindenkinek emlékeznie kell azokra, akik megjárták a poklot, amelyet a Don menti harcok jelentettek. Emlékeztetett arra, hogy a 2. magyar hadsereg vesztesége sok ezer családot érintett.

 
Reklám