Az MSZP Bács-Kiskun, Tolna és Somogy megyei szervezetei a januárban kiterjesztett útdíjfizetés visszavonásáért forgalomlassító demonstrációt tartottak a 6-os út M9-esre vezető szakaszán, valamint a szekszárdi Duna-híd Bács-Kiskun megyei oldalán az 51-es számú főút és az M9-es autóút találkozásánál hétfőn. A demonstráció 10 órakor kezdődött és 11 órakor véget ért.

A demonstráció Bács-Kiskun megyei helyszínén huszonnégy autóval tartottak forgalomlassító demonstrációt. A forgalmat civilek irányították, a helyszínen tartózkodó rendőrök csak a forgalmat figyelték. Tényleges forgalomlassítás nem volt, nagyon ritkán érkezett autó a szekszárdi híd felől, valamint a híd irányába is gyér volt a forgalom. A Tolna megyei oldalon, a sajtótájékoztató helyszínén mintegy harminc személygépkocsi állt az út mellett, a forgalom ezen az oldalon is zavartalanul haladt. Ezen a helyszínen öt-hat rendőrautó felügyelte a demonstrációt.



