Az MSZP szerint 32 ezer forinttal több járulékot fizetnek a munkaadók és a munkavállalók együttesen a minimálbér után, mint öt évvel ezelőtt. Gúr Nándor, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője szerint ha egy szemernyi tisztesség van a kormányban, akkor azért dolgozik, hogy a közfoglalkoztatotti bér elérje a minimálbért, az pedig elérje a létminimum összegét.




