Azok az autósok, akik a fizetőssé vált útszakaszokat januárban matrica nélkül használják, pótdíjfizetési felszólítást kapnak. A büntetést ugyan még nem, csak a szolgáltatási díjat kell befizetni, azonban a matrica vásárlását személyesen kell intézni az ügyfélszolgálatokon. Gulyás Gergely, az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának fideszes elnöke szerint azonban a vitatott szakaszokról egyeztetésekre van szükség.

A gyorsforgalmi úthálózat használati díjairól ide kattintva lehet bővebb információt olvasni.
Gulyás Gergely szerint a vitatott szakaszokról egyeztetésekre van szükség
Az Országgyűlés törvényalkotási bizottságának elnöke közölte, a Fidesz egyeztetéseket tart szükségesnek azoknak a január 1-jétől díjköteles útszakaszoknak az ügyében, amelyek esetében a helyi képviselők és polgármesterek sem értenek egyet a díjfizetési kötelezettséggel. A képviselő világossá tette, hogy az útdíjrendelettel kapcsolatban kizárólag a kormányzatnak van hatásköre, országgyűlési törvényalkotási feladat nincs az ügyben. "Azt szeretnénk, hogy ha azoknál az útszakaszoknál, ahol a helyzet vitás, és látható, hogy a helyi képviselők, polgármesterek sem feltétlenül értenek egyet egyes útszakaszoknak az útdíjrendszerbe való bevonásával, ott az egyeztetésekre sor kerülne, és ha lehet, kompromisszummal ezek a viták rendezhetőek lennének" - hangsúlyozta Gulyás Gergely. Hozzátette, továbbra is úgy látják, hogy önmagában a megyei alapú matrica jobb és igazságosabb rendszer az eddiginél, viszont a bevezetése során a sietségből adódóan vagy más miatt olyan hibákat követtek el az illetékesek, amiket a jövőben jobb lenne elkerülni.



