Életfogytiglanit kapott az izraeli fiatalok meggyilkolásának szervezője

A nyári gázai konfliktus kirobbantója a tervezés mellett pénzelte is a gyilkosságokat

Külföld
  • 2015.01.06. - 18:58

Életfogytiglani börtönbüntetést szabott ki kedden egy izraeli katonai törvényszék arra a palesztin férfira, akit a tavaly nyári gázai konfliktus kirobbanásához vezető merénylet, három izraeli fiatal elrablásának és meggyilkolásának kitervelésében és pénzelésében találtak bűnösnek.

Az Ynet, a Jediót Ahronót című izraeli újság honlapja arról számolt be, hogy a Hebronból származó, a Hamász palesztin szélsőséges szervezethez tartozó Husszám Kavaszmét 75 év börtönbüntetésre és 750 ezer sékel (mintegy 51 millió forint) pénzbírságra ítélte a bíróság.

 

A merénylet tényleges elkövetésével gyanúsított két palesztint, Amar Abu Eisát és Marván Kavaszmét tavaly szeptemberben tűzharcban ölték meg az izraeli biztonsági erők.

lead izraeli fiatalok
Reklám