Csak az aktív termelőknek jár a támogatás

Gazdaság
  • 2015.01.06. - 15:56

A Közös Agrárpolitika reformjának az idei évtől életbe lépő új szabályozása értelmében hazánkban is bevezetik az úgynevezett „aktív mezőgazdasági termelő” fogalmát – írja az Agroinform.

Ezt a státuszt a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal a közvetlen kifizetések támogatási feltételeként vizsgálja. Az ezeket a feltételeket részletesen meghatározó minisztériumi rendelet megjelenése az év elején várható. A kapcsolódó anyagban elérhető közlemény a mezőgazdasági árbevétel januártól kezdődő elkülönítésére hívja fel a figyelmet. Mint lapunk korábban megírta az idei évtől számos változásra számíthatnak a gazdák, azonban több támogatást kapnak.

Reklám