Negyedszer is megmozdult a föld Újév napján Nógrádban, az újabb rengéseket a megye egész területén érezni lehetett.
A negyedik, a Richter-skála szerinti 2,8-as erősségű földmozgás este kilenc óra előtt következett be, epicentruma epdig Iliny közelében volt. A település körzetében tavaly novemberig kilenc olyan földrengés volt, amelyet az emberek is érzékeltek. Kiszely Márta, a Kövesligethy Radó Szeizmológiai Obszervatórium szeizmilógusa lapunknak elmondta, egyelőre nincs kész magyarázatuk arra, hogy milyen jelenség okozhatja a Bükk térségében az utóbbi időkben megszaporodott földrengéseket. A szakemberek úgy vélik, hogy az afrikai kontinentális lemez közeledése Európához létrehozhat olyan feszültséget, amely kiválthat mozgásokat az Északi-Középhegységben. Kiszely Márta hozzátette: nem szokatlan, hogy Magyarország egyes területein hosszabb ideig mozog a föld. A több mint hatvan halálos áldozatot követelő 6,3-as, 1763-ban bekövetkezett komáromi földrengés után ötven évig tapasztaltak még mozgásokat a város környékén, majd a jelenség abbamaradt.



