Világszerte egyre több helyen jelent meg az elmúlt időszakban a madárinfluenza vírusa.

Legutóbb Dél-Japánban kellett levágni 37 ezer szárnyast (képünkön a helyi szakemberek vizsgálják az állatokat), azonban egyelőre nem lehet tudni, hogy a szigetországban a vírus emberre fertőző változata pusztít-e. Németországban viszont bebizonyították, hogy a H5N8 törzs terjed, amely ugyan az emberre nem jelent veszélyt, ellenben rendkívül agresszív fajta, az országban 130 ezer szárnyast ítéltek kényszervágásra. Líbiában már négy ember halt meg szintén a madárinfluenza miatt, ahol a H5N1 törzs fertőzött. Az amerikai kontinensen is pusztít a kór, ezért az Egyesült Államok több kanadai állattartó telepről szüntette be a behozatalt. A lapunk által korábban megkérdezett szakember szerint Magyarországon jelenleg nincs kimondott fertőzésveszély, de a vírus terjedését nem lehet előre megjósolni. A betegség terjedését a vándormadarak is segítik, most viszont nincs vándorlási időszak.



