Több mint tíz évig tartó fejlesztést követően kedden először tesztelte Angara–A5 nevű új generációs hordozórakétáját az űrkutatás terén nagyhatalomnak számító Oroszország.

Az állam északnyugati részén lévő Pleszeck katonai űrrepülőtéren megkezdett rakétateszt nagyon fontos esemény az orosz népnek – hangoztatta kedden Vlagyimir Putyin orosz elnök. Ezzel megszilárdítjuk országunk biztonságát – tette hozzá az államfő. A különösen súlyos rakomány hordozására alkalmas eszköz segítségével kutató és katonai műholdakat egyaránt útnak indíthatnak a világűr bármelyik részébe. Korábban július 9-én sikeresen tesztelték az Angara egyik könnyebb változatát. A berendezés a jövőben a Proton és a Rokot típusúakat válthatja le. Az Angara az első olyan hordozó, amelyet a Szovjetunió 1991-es felbomlását követően Oroszország teljes egészében más országok közreműködése nélkül épített meg. Kifejlesztése 3,5 milliárd euróba került.



