Most is kezdeményeznék népszavazást a közvetlen elnökválasztásról, ugyanúgy, ahogy azt huszonöt éve, független képviselőként megtettem.
Nem szeretnék erősebb államfői jogköröket a mostaninál, de a nép által megválasztott személy így valóban a pártok fölé emelhetné a köztársasági elnököt. Az MSZP támogatását is örömmel venném. Igaz, nem túl hiteles a párt, hiszen csak az 1990-es népszavazáson állt bele az ügybe, miközben azóta is többször felvetette – mondta lapunknak Király Zoltán. Az MSZP december 13-i pártértekezletén Hiller István vetette fel, hogy 2017-ben, Áder János mandátumának lejártakor közvetlen elnökválasztásra lenne szükség. A szocialista politikus lapunknak most kifejtette, még nincs pártdöntés az ügyben, de szeretné elérni, hogy a jövő évi kongresszusuk erről is határozatot hozzon.
Az 1990-es népszavazás érvénytelen volt. Az MSZP felkarolta az akciót, a segítségével gyűltek össze a voksolás kiírásához szükséges aláírások.
A július 29-i szavazáson a választópolgárok mindössze tizennégy százaléka voksolt, miközben az érvényességi küszöb ötven százalék lett volna. Viszont a megjelentek nyolcvanöt százaléka, 927 ezer ember szavazott igennel a közvetlen elnökválasztásra.



