Budapesten tárgyalt szerdán Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter Rusztam Minnyihanovval, az Oroszországhoz tartozó Tatár Köztársaság elnökével.
A közlemény szerint Magyarország továbbra is pragmatikus együttműködésre törekszik Oroszországgal, amelynek sikeréhez nagyban hozzájárul a különböző oroszországi régiókkal folytatott együttműködés fejlesztése.
A Tatár Köztársaságnak Magyarország az ötödik legfontosabb export célpontja, a kereskedelmi forgalom kiegyensúlyozására érdekében pedig fontos célkitűzés a magyar export növelése, elsősorban a gépiparban. Ennek elősegítésére Magyarország a jövő év elején főkonzulátust nyit Kazanyban - olvasható a közleményben.
Forrás: MTI



