A magyarországi zsinagógák felújításának és zsidó temetők a jövő generációk számára való megőrzésének kormányzati kulturális örökségvédelmi programjáról számolt be az elmúlt héten Washingtonban és New Yorkban tett látogatása alkalmával Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkára.
A helyettes államtitkár elmondta, hogy bemutatkozó látogatásra érkezett Amerikába, Washingtonban, az amerikai külügyminisztériumban Ira Formannel, az antiszemitizmus elleni harcért felelős különmegbízottal és Nicholas Deannel, a holokausztügyi különmegbízottal, Paul Shapiróval, az Egyesült Államok Holokauszt Emlékmúzeuma kutatóközpontjának vezetőjével és Andrew Bakerrel, az Amerikai Zsidó Bizottság (AJC) nemzetközi zsidó ügyekért felelős igazgatójával, New Yorkban pedig a Zsidó Világkongresszus (WJC) és a Rágalmazás Elleni Liga (ADL) szervezetek vezetőivel, valamint Malcolm Hoenleinnel, az amerikai Jelentősebb Zsidó Szervezetek Elnökei Konferenciájának vezérigazgatójával és Arthur Schneier rabbival tárgyalt. „Az a benyomásom, hogy összességében mindenütt nagyon pozitív fogadtatásban részesült az elmúlt időszak kormányzati politikájának a bemutatása és ezeknek a projekteknek az ismertetése” – fogalmazott a politikus.



