Megrohamozták a rendőrök az ausztráliai túszejtés helyszínét hétfő délután, ezzel véget vetve a reggel óta tartó patthelyzetnek. Úgy tűnik, véget ért a túszdráma - közölte a rendőrség, s az öt sebesült mellett sikerült az elkövetőt is azonosítaniuk: egy iráni menekült terrorizálta a foglyokak, akit felesége meggyilkolásával és 40 másik bűntettel is megvádoltak már. Egy ausztrál tévécsatorna úgy tudja, az akciónak két halálos áldozata van; az egyik a túszejtő.

Ausztráliában szeptemberben fokozták a terrorkészültséget. A négyfokozatú skálán hármasra emelték, ami azt jelenti, hogy terrorcselekményre lehet számítani.



